GADTB başqanı sayın Əjdər bəy Tağızadənin “ABA Media TV”-də “Ermənistan indi də Təbrizə girişir…” mövzusunda çıxışı- Video
GADTB-nin Mətbuat Mərkəzinə daxil olan məlumata görə, Güney Azərbaycan Demokratik Türk Birliyi (GADTB) başqanı sayın Əjdər bəy Tağızadə “ABA Media TV”-də “Ermənistan indi də Təbrizə girişir…” mövzusunda çıxış edib.
Sayın Əjdər bəy Tağızadə həmin proqramda Ermənistanın İranın irqçi fars rejiminin fitnəkarlığı ilə Təbrizdə konsulluq açması, tarixən ermənilərin türk torpaqların məskunlaşması və xarici qüvvələrin əlaltısına çevrilməsi, ermənilərin aysorlar və kürdlərlə birlikdə Azərbaycanın güneyində Azərbaycan türklərinə qarşı soyqırım törətmələri, İranın isə ermənilərə yalançı erməni soyqırımı iddiası ilə etirazlara imkan yaratması, irqçi farsları kürdləri, erməniləri Azərbaycana qarşı himayə etmələri və s. məsələlərdən danışıb.
Sayın Əjdər bəyin çıxışının videosuna buradan baxa bilərsiniz: